Zakres leczenia

Osoby niepełnosprawne korzystające z leczenia w Czechach, w ramach programu „Kierunek: Uśmiech”, mogą liczyć na kompleksową i profesjonalną pomoc stomatologiczną. Leczenie stomatologiczne jest konieczne dla utrzymania zdrowia jamy ustnej oraz zachowania prawidłowych funkcji żucia. Skutki nieleczonej próchnicy i chorób przyzębia to nie tylko defekt estetyczny, ale przede wszystkim negatywny wpływ na cały organizm pacjenta już i tak obciążonego innymi schorzeniami. Warto zadbać o uśmiech dla zdrowia!

Zakres leczenia, jaki dostępny jest dla osób niepełnosprawnych w Czechach, odpowiada polskiemu koszykowi świadczeń gwarantowanych, który został ustalony przez Ministerstwo Zdrowia.  Składa się na niego dziś ponad 100 różnych świadczeń ogólnostomatologicznych, chirurgicznych i periodontologicznych. 

Mając na uwadze niepełnosprawność pacjenta, a także stan jego zdrowia, w tym choroby przewlekłe, zabiegi w większości przypadków wykonywane są w znieczuleniu ogólnym (w narkozie). 

Zakres ten obejmuje m.in.:

  • Badanie lekarskie z instruktażem higieny jamy ustnej (1 raz do roku)
  • Kontrolne badania lekarskie (3 razy do roku)
  • Leczenie próchnicy i odbudowę ubytków
  • Leczenie kanałowe zębów przednich
  • Leczenie z zakresu chirurgii stomatologicznej
  • Leczenie chorób przyzębia i zmian w błonie śluzowej jamy ustnej
  • Znieczulenie do zabiegów (miejscowe powierzchniowe i nasiękowe, przewodowe wewnątrzustne)
  • Leczenie ogólnostomatologiczne w znieczuleniu ogólnym (w narkozie)

Pełen wykaz świadczeń gwarantowanych udzielanych także w czeskich gabinetach, można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia - link http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/co-kazdy-pacjent-wiedziec-powinien/leczenie-stomatologiczne/

O aktualny zakres leczenia prosimy pytać naszych koordynatorów mailowo lub telefonicznie. Dane znajdą Państwo w dziale: Kontakt

Bezpłatny parking

Klimatyzacja

Windy w ośrodku

Udogodnienia

Leczenie w narkozie

Refundacja NFZ

Powered by Mobile Management